Toruńscy speedrowerzyści sięgają po sukcesy

Box2 Sport

Miniony weekend był udany dla toruńskich speedrowerzystów. Zdobyli oni dwa drugie miejsca w rundach Indywidualnego Pucharu Polski w Żołędowie, a TSŻ Schoenberger wygrał ligowe spotkanie w Lesznie.

W sobotę, 8 maja, w Żołędowie rozegrano rundy Indywidualnego Pucharu Polski w kategoriach kobiet, kadetów i młodzików. W pierwszej z nich bardzo dobrą drugą lokatę zdobyła torunianka Fryderyka Wojciechowska, która potwierdza swoją klasę i gotowość do walki z najlepszymi zawodniczkami świata. Wśród kadetów, czyli zawodników do 16 roku życia sensacyjnie drugie miejsce zajął Filip Kowalski.

REKLAMA

W niedzielę odbywały się spotkania ligowe. TSŻ Schoenberger udał się do Leszna, aby tam zmierzyć się z miejscowym LKS-em Szawer Leszno. Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg i zakończyło się triumfem torunian w stosunku 78:79. Najwięcej punktów dla “Aniołów” zdobył Remigiusz Burchardt (16+1). Wygrana sprawiła, iż po trzech rozegranych rundach torunianie zajmują drugie miejsce w dywizji “A” CS Superligi i mają na koncie cztery punkty.

W dywizji “B” drużyna Drwęcy Kaszczorek rywalizowała na wyjeździe z ULKS-em Mustang Żołędowo. Torunianie przez znaczną część tego starcia prowadzili i byli o krok wygranej w tym zaciętym pojedynku. Ostatecznie nieznacznie wygrali gospodarze. Mecz zakończył się wynikiem 78:76. Najlepszym zawodnikiem wśród podopiecznych Mikołaja Lisa był Szymon Rząd (13+4).

W najbliższą niedzielę kolejne dwa spotkania, tym razem w Grodzie Kopernika. O 11:00 na torze przy Bielańskiej 66, TSŻ Schoenberger podejmie Hydro-Bud Szarżę Wrocław. Jeżeli torunianie wygrają ten pojedynek, to umocnią się pozycji poważnego kandydata do awansu do fazy play-off i walki o medale. Natomiast o 14:30 rozpocznie się starcie Drwęcy Kaszczorek z Filu-Bud Szarżą II Wrocław. Zespół z Kaszczorka walczy o awans do przyszłorocznej CS Superligi, gdyż od 2022 roku nastąpić ma podział na dwie klasy rozgrywkowe. Wstęp na obydwa spotkania jest wolny, warto przypomnieć, że od tego weekendu kibice będą mogli obserwować zmagania bezpośrednio na miejscu ich rozgrywania.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *