Toruńska agencja nieruchomości udostępnia mieszkania lekarzom. “Dobro powraca z pięciokrotną siłą”

Wiadomości
Pracownicy agencji poddali się dobrowolnym testom na koronawirusa. Fot. ARThaus Nieruchomości

ARThaus Nieruchomości postanowiła podziękować pracownikom służby zdrowia za ich poświęcenie i narażanie własnego zdrowia i życia w walce z koronawirusem. Zaczęła od udostępnienia jedenastu mieszkań, a potem zaangażowała się w akcję #posiłekdlalekarza. Pracownicy firmy poddali się także testom na COVID-19. Wszyscy są zdrowi i pełni energii do pracy i dalszych działań pomocowych.

Toruńska agencja ARThaus funkcjonuje na rynku już od 20 lat, pośrednicząc w obrocie nieruchomościami. Wyjątkowe sytuacje wymagają podejmowania wyjątkowych kroków, dlatego pracownicy agencji dobrowolnie poddali się testom na koronawirusa, które potwierdziły, że ich stan zdrowia pozwala na podejmowanie aktywności zawodowych. Chodziło o to, aby pokazać klientom, że gospodarkę można też odmrażać w inny – oddolny – sposób.

Jakby takich inicjatyw było więcej, to gospodarka szybciej wróciłaby do normalnego funkcjonowania – mówi Artur Frączak, właścieciel ARThaus Nieruchomości. – Testy zrobiliśmy też po to, aby mieć pewność, że żaden ze współpracowników nie jest chory, dzięki temu naszej grupie jest łatwiej działać i możemy pokazać klientom, że jesteśmy zdrowi i zabezpieczeni we wszystkie środki bezpieczeństwa.

ARThaus Nieruchomości angażuje się także w działania pomocowe, aktywnie walcząc z epidemią koronawirusa i wspomagając lokalną społeczność Torunia. Agencja zaangażowała się m.in. w akcję “Posiłek dla lekarza”, organizując na platformie zrzutka.pl zbiórkę #posilekdlalekarza Toruń. Zbiórkę na ciepły posiłek dla toruńskiej służby zdrowia wsparło już kilkadziesiąt osób. Udało się dzięki temu przygotować posiłki m.in. dla pracowników Szpitala Dziecięcego w Toruniu. ARThaus zapewnia samochody dostawcze do rozwożenia posiłków. “Razem możemy więcej, a dobro powraca z pięciokrotną siłą!”, apelują w mediach społecznościowych pracownicy ARThaus.

To jednak nie wszystkie działania pomocowe, w które angażuje się toruńska agencja nieruchomości. Do tej pory ARThaus oddała już kilkanaście mieszkań, które służą toruńskim lekarzom jako miejsca azylu i dobrowolnej kwarantanny. Pracownicy służby zdrowia mogą je wykorzystać, jako tymczasowe miejsca pobytu, aby po pracy nie wracać do domu i nie narażać tym samym swoich bliskich.

Mieszkania dla lekarzy udostępniliśmy jako pierwsi w Polsce. Zdecydowaliśmy się na to od razu po tym, jak pojawiły się informacje, że ludzie, którzy nas leczą, mają problem z powrotem do domu, bo boją się zarazić członków swoich rodzin – tłumaczy Artur Frączak.

ARThaus Nieruchomości nie zamierza na tym poprzestać i kontynuuje rozpoczęte akcje. “Cały czas działamy”, podsumowuje Artur Frączak.

1 thought on “Toruńska agencja nieruchomości udostępnia mieszkania lekarzom. “Dobro powraca z pięciokrotną siłą”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *