Toruńska firma jednym z dystrybutorów marihuany leczniczej w Polsce

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Grupa Neuca pochwaliła się na Facebooku, że została jednym z pierwszych dystrybutorów marihuany leczniczej w Polsce. “Towar jest już na stanie magazynowym” – czytamy na stronie toruńskiej spółki.

Ma właściwości lecznicze. Jest przydatna w terapii raka, stwardnienia rozsianego czy jaskry. Mowa o marihuanie leczniczej. Pojawiła się ona w polskich aptekach w ubiegłym roku.

Leki konopne zostały dopuszczone do obrotu przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych dzięki posłowi Tomaszu Kalicie, który zmarł z powodu glejaka. Polityk zaangażował się w walkę o legalizację medycznej marihuany.

Dziś Grupa Neuca poinformowała, że została jednym z pierwszych dystrybutorów marihuany leczniczej w Polsce. Ma ją już w magazynach i rozpoczyna dystrybucję oczekiwanego przez wielu pacjentów produktu.

– Ze względu na limity dostaw marihuany leczniczej do Polski dostępność produktu będzie ograniczona – informuje Grupa Neuca. – Będziemy starali się dostarczyć lek do jak największej liczby klientów i tym samym zwiększyć dostępność dla potrzebujących pacjentów. Liczymy, że wielkość dostaw do Polski będzie sukcesywnie rosnąć.

Marihuana lecznicza będzie sprzedawana przez Neukę w opakowaniach po 5 g i 10 g.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *