Toruńska firma rozpoczęła budowę zakładu w Ostaszewie

Polecamy Wiadomości
fot. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

W ostaszewskiej strefie ekonomicznej rozpoczęła się budowa hali produkcyjno-magazynowej Nova Metale, siostrzanej spółki Nova Trading, dobrze znanej w Toruniu firmy działającej od lat w Porcie Drzewnym.

Na początku października pisaliśmy, że Nova Metale podpisała umowę z firmą Erbud na budowę hali produkcyjno-magazynowej. Wzniesienie w strefie ekonomicznej tego kompleksu pochłonie 40,5 mln zł. 

Nova Metale to siostrzana spółka Nova Trading, prowadzącej centrum serwisowe stali nierdzewnej i aluminium w toruńskim Porcie Drzewnym. Firma jest liderem na rynku stali nierdzewnych i od 20 lat największym ich dystrybutorem w Polsce. Prowadzi też sprzedaż wyrobów hutniczych z aluminium.

Spółka, która teraz inwestuje i rozpoczęła budowę hali w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Ostaszewie, została utworzona rok temu.

“Celem działalności spółki jest prowadzenie działalności produkcyjnej w Ostaszewie na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie powstanie nowoczesne centrum serwisowe wykonujące komponenty ze stali nierdzewnej i aluminium dla odbiorców z różnych gałęzi przemysłu” – czytamy na stronie Nova Trading.

Właśnie rozpoczęła się budowa obiektu, który będzie składał się z części produkcyjno-magazynowej oraz biurowo-socjalnej. “Centrum serwisowe będzie wykonane zgodnie z założeniami koncepcji Przemysłu 4.0”. Już wiadomo, kiedy gotowy ma być ostaszewski zakład. Budowa ma się zakończyć już we wrześniu 2019 r.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys