Toruńska firma uszyje specjalne kombinezony dla antyterrorystów

Polecamy Wiadomości
fot. kreatortorun.pl

Toruńska firma Kreator za 2 mln zł uszyje dla policji 960 kombinezonów AT z tkaniny trudnopalnej. Skorzystają z nich policyjni antyterroryści m.in. już na grudniowym szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach.

Toruńskie firmy nieźle sobie radzą poza granicami grodu Kopernika. Przykładem jest firma Kreator wygrała przetarg na uszycie 960 jednoczęściowych kombinezonów AT wykonanych z tkaniny trudnopalnej. Dostarczy je policji za 2 mln zł.

Kombinezony mają trafić do funkcjonariuszy jeszcze przed szczytem klimatycznym ONZ, który odbędzie się na początku grudnia w Katowicach. Nowe elementy umundurowania policjantów mają być gotowe 28 listopada. Najwięcej kombinezonów – 220 sztuk – trafi do Komendy Głównej Policji. Pozostałe zostaną rozdzielone między poszczególne komendy wojewódzkie policji. Do Bydgoszczy zostanie dostarczonych 31 sztuk.

Czym się będą charakteryzować kombinezony dla antyterrorystów? Będzie to czarny uniform jednoczęściowy z kapturem z tkaniny trudnopalnej pozwalającej na kontakt z materiałami pirotechnicznymi. Co ciekawe, każdy z nich będzie wyposażony w specjalny uchwyt ewakuacyjny, który umożliwi szybkie zdjęcie uniformu w sytuacji alarmowej.

Firma Kreator działająca obecnie przy ul. Mazurskiej funkcjonuje na rynku odzieżowym od 1986 r. Obecnie zatrudnia 120 osób. W 1990 r. firma nawiązała współpracę ze służbami mundurowymi. Szyje m.in. mundury dla policji, straży pożarnej, żołnierzy, straży granicznej, lasów państwowych, służby celnej i więziennej.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys