Toruńska grupa „Speed” nie zawodzi

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W środę 11 grudnia została przeprowadzona kolejna akcja policyjnej grupy „Speed”. Tym razem toruńscy policjanci walczyli z piratami drogowymi na krajowej „10”. Rezultatem przeprowadzonych działań było zatrzymanie trzech dowodów rejestracyjnych i odebranie jednego prawa jazdy.

Wczoraj na uczęszczanej drodze krajowej numer 10 w godzinach 9-17 została przeprowadzona kolejna akcja grupy „Speed”. Policjanci z drogówki czuwali nad przestrzeganiem przepisów prawa drogowego i szybko reagowali na wszelkie wykroczenia, zwłaszcza dotyczące przekroczenia prędkości czy wykonywania niebezpiecznych manewrów. Mundurowi do przeprowadzenia akcji wykorzystali laserowe mierniki prędkości, ale także wideorejestratory, zainstalowane w nieoznakowanych radiowozach.

Kom. Marta Nawrocka z toruńskiej KMP informuje, że w trakcie akcji skontrolowanych zostało 115 pojazdów. Aż 102 osoby przekroczyły dozwoloną prędkość. W trzech przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów. Jednemu kierowcy odebrano prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. W trakcie akcji współpracowali ze sobą mundurowi z województwa kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego.

1 thought on “Toruńska grupa „Speed” nie zawodzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *