Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na kolejny koncert charytatywny

Box2 Kultura Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

Zbliża się kolejny koncert charytatywny, z którego dochód w całości zostanie przekazany Fundacji EMIC na wsparcie uchodźców z Ukrainy, przebywających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W programie koncertu utwory takich kompozytorów, jak Moniuszko, Mozart czy Rossini.

Rodzinny koncert charytatywny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia o godz. 15:00 w sali prób CKK Jordanki.

REKLAMA

– W dzisiejszych czasach każdy potrzebuje odreagowania, czy to odpocząć po ciężkim dniu w pracy, czy po klasówce z chemii, czy po kłótni z Amelką bo misia zabrała. Toruńska Orkiestra Symfoniczna poleca relaks z niewymagającą muzyką, która jak wiemy – łagodzi obyczaje i koi zmysły. Zaprezentuje w jaki sposób kompozytorzy robili sobie żarty, a robili i to wybitni artyści, którzy są dziś znani na całym świecie. Starali się tworzyć dzieła, które będą dawały radość oraz rozrywkę. Część z nich pozwoliła sobie nawet na napisanie kompozycji, których głównym celem był żart bądź zaproszenie do zabawy. Utwory, które czasami każdy nuci pod nosem okazują się być niczym innym jak zabawą – żartem w bardzo wykwintnym, artystycznym wykonaniu – zachęca organizator wydarzenia.

Na scenie zaprezentują się Magdalena Sikora, Weronika Kober, Magdalena Kubat i Marcin Pankowski, a koncert poprowadzi Nina Salamon. W programie przewidziane są utwory takich kompozytorów, jak G. Rossini, W. A. Mozart, B. Fleck, E. Grieg, C. Saint-Saëns, L. Delibes, L. Denza czy S. Moniuszko.

Bilety do nabycia w cenie 20 zł – dziecko, 35 zł – dorosły lub 50 zł – dziecko + dorosły. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany Fundacji EMIC, organizującej pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Tagged

1 thought on “Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na kolejny koncert charytatywny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.