Toruńska policja ma cztery nowe radiowozy [FOTO + WIDEO]

Box2 Fotogalerie Wiadomości

Dziś toruńscy policjanci odebrali cztery nowe radiowozy. Kluczyki do aut komendantowi miejskiemu policji przekazał prezydent Torunia. Zakup pojazdów współfinansowała Komenda Główna Policji i toruński magistrat. Miasto wydało na nie 170 tys. zł.

Przekazanie czterech aut odbyło się dziś przed Komendą Miejską Policji przy ul. Grudziądzkiej. Kluczyki do pojazdów Maciejowi Lewandowskiemu, komendantowi miejskiemu policji przekazał prezydent Torunia Michał Zaleski. Zakup samochodów był współfinansowany przez Komendę Główną Policji i Urząd Miasta Torunia (miasto wydało na nie 170 tys. zł).

– Cieszymy się bardzo, że dzięki decyzji prezydenta oraz rady miasta tabor policji jest co roku poszerzany o nowe pojazdy. Podkreślić należy, że nasza komenda zajmuje pierwsze miejsce w województwie pod względem wysokości wsparcia otrzymywanego od samorządu – mówi komendant.

Tabor policyjny wzbogacił się o oznakowanego forda transita. Auto jest przystosowane do przewozu jednocześnie czterech psów służbowych. Ma następujące parametry: pojemność 2.0, diesel, moc silnika 130 KM. Trafi do wydziału prewencji, a konkretnie do ogniwa przewodników psów służbowych.

Kolejny pojazd to oznakowany opel astra. Auto ma silnik o pojemności 1.6 i mocy 200 KM. Trafił do wydziału ruchu drogowego.

Hyundai i20 – to marka kolejnych dwóch radiowozów. Ich silniki mają pojemność 1.2 i moc 75 KM. Jedno z aut jest oznakowane i trafi do wydziału prewencji. Z nieoznakowanego skorzystają policjanci z wydziału kryminalnego.

– Co roku wspieramy policję w naszym mieście po to, abyśmy czuli się bezpiecznie, a policjanci mieli coraz lepsze warunki do pracy i łatwiej radzili sobie z przestępczością – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Poprzednie auta współfinansowane przez miasto policja otrzymała w grudniu 2017 r. – wówczas wzbogaciła się o cztery ople.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *