Toruńska prokuratura nie chce zajmować się sprawą wypadku w Cierpicach? “Uniknięcie zarzutu braku bezstronności”

112 Box2 Wiadomości

Prokuratura Okręgowa w Toruniu poinformowała, że akty śledztwa, dotyczącego śmiertelnego wypadku drogowego z 23 sierpnia oraz materiały o ewentualnym niedopełnieniu czynności służbowych przekazane zostały do Prokuratora Regionalnego w Gdańsku. W ten sposób toruńskie służby chcą uniknąć ewentualnych zarzutów o brak obiektywizmu.

Przypominamy, że chodzi o szokujący błąd toruńskich służb, które nie zauważyły jednej z ofiar wypadku drogowego, do którego doszło 23 sierpnia w Cierpicach. Ani policjanci, ani strażacy i obecny na miejscu prokurator nie zauważyli zwłok mężczyzny w busie, który podróżował w części ładunkowej pojazdu. Znaleziono go dopiero na policyjnym parkingu. W związku z tą sytuacją wszczęto postępowania dyscyplinarne wobec pięciu pracowników toruńskiej drogówki.

Prokuratura Okręgowa w Toruniu przekazała akta sprawy do Prokuratora Regionalnego w Gdańsku z wnioskiem o wyznaczenie innej jednostki organizacyjnej, spoza okręgu toruńskiego, do kontynuowania śledztwa.

Celem [takiego działania – przyp. red.] jest uniknięcie ewentualnego zarzutu braku bezstronności i obiektywizmu przy prowadzeniu postępowania przygotowawczego – tłumaczy Jarosław Kilkowski, zastępca rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Podobnie do gdańskiej prokuratury z analogicznym wnioskiem przekazano także wszystkie materiały, dotyczące ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy.

Tagged

2 thoughts on “Toruńska prokuratura nie chce zajmować się sprawą wypadku w Cierpicach? “Uniknięcie zarzutu braku bezstronności”

  1. Taki wniosek prokuratury jest skandalem!
    O czym świadczy takie działanie?
    O skrajnej stronniczości i nieobiektywiźmie prokuratury w tej sprawie.
    W takiej sytuacji prokuratura z Gdańska, powinna zdecydowanie nakazać prokuraturze toruńskiej, wykonywanie czynności w tej sprawie.

  2. Fakt, ze jedynie policjanci maja postępowanie dyscyplinarne jest dla mnie paranoja ….a straż pożarna i prokurator? Noooo nie róbmy sobie jaj, ale „kozioł ofiarny” w postaci policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia z pominięciem konsekwencji w stosunku do innych służb i organów jest dla mnie delikatnie mówiąc skandalem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *