Toruńska restauracja gotuje dla seniorów. Trwa zbiórka funduszy na akcję

Box2 Polecamy Wiadomości
fot. Szeroka No. 9

Restauracja i kawiarnia Szeroka No. 9 podjęła wyzwanie czynnego uczestnictwa w walce z epidemią koronawirusa. Rozpoczęła akcję przygotowywania darmowych posiłków dla seniorów i osób potrzebujących. Specjalnie w tym celu została utworzona społeczna zbiórka. Swoją cegiełkę może dołożyć do akcji każdy chętny do pomocy.

W dobie epidemii i związanych z nią licznych ograniczeń, szczególnej troski wymagają osoby starsze, samotne i chore. Wiele z nich nie może liczyć na pomoc bliskich, dlatego co i rusz zawiązują się kolejne akcje pomocowe. Posiłki dla seniorów już od kilku tygodni rozwożą żołnierze z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Akcję rozwożenia darmowych posiłków dla służb medycznych zainicjowała także restauracja Azzurro wraz z portalem Jedz Co Chcesz. Seniorów postawiła aktywnie wesprzeć również inna toruńska restauracja, Szeroka No. 9.

Postanowiliśmy wykorzystać nasz potencjał i zrobić coś dobrego – pomóc potrzebującym – tłumaczą pracownicy restauracji.

Szeroka No. 9 zdecydowała się przygotowywać całodzienne posiłki dla osób najbardziej potrzebujących. Śniadanie, obiad i kolacja będą dostarczane seniorom do domu, co pozwoli im znacznie ograniczyć konieczność wychodzenia z mieszkania. Koszt całodziennego wyżywienia dla jednej osoby to 25 zł. Restauracja utworzyła dedykowaną zbiórkę, do której może dołączyć się każdy chętny do pomocy mieszkaniec, wpłacając środki pieniężne na akcję. Wpłat można dokonywać na portalu zrzutka.pl dla inicjatywy Szeroka 9 gotuje dla seniorów.

Dzięki zbiórce i Państwa ofiarności, będziemy mogli pomóc starszym osobom oraz wykorzystamy potencjał naszej załogi, która chętnie zrobi coś dobrego i pomoże potrzebującym – wyjaśniają organizatorzy akcji.

Całodzienne wyżywienie można zamówić dla konkretnej osoby potrzebującej, wpłacając kwotę 25 zł lub jej wielokrotność i podając dane osobowe i adres obdarowanego w wiadomości prywatnej, kierowanej do organizatora na stronie zrzutki. Restauracja jednocześnie przestrzega, żeby przy każdym tego typu zamówieniu dopisać “Posiadam zgodę na przetwarzanie danych odbiorcy oraz dostarczenie do niego przesyłki”. W sytuacji, gdy nie chcemy wskazywać konkretnego odbiorcy, można wpłacać dowolną sumę. Na adres biura restauracji (biuro@szeroka9.pl) można również kierować zgłoszenia osób potrzebujących z okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *