Toruńska szachistka z brązowym medalem Mistrzostw Świata

Box2 Sport Wiadomości

Alicja Śliwicka wywalczyła brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata w szachach błyskawicznych.

Toruńska mistrzyni w drodze do “Final 8” musiała przebyć długą drogę, bowiem w eliminacjach udział brało ponad 1000 zawodników z całego świata.

Najlepsza okazała się Anna Sargsyan z Armenii. Drugie miejsce zajęła Olga Badelka z Białorusi. Oprócz tych dwóch zawodniczek i Alicji Śliwickiej w najlepszej ósemce znalazły się jeszcze reprezentantki: Rosji, Ukrainy, Grecji, Indonezji i… Polski. Na ósmym miejscu uplasowała się Julia Antolak.

Nie był to pierwszy duży sukces Alicji Śliwickiej. Jej osiągnięcia znajdziecie TUTAJ.