Toruńska uczelnia w cenionym światowym rankingu. Wyżej od niej tylko 2 inne polskie uniwersytety

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Uniwersytet Mikołaja Kopernika po raz kolejny został uwzględniony w prestiżowym międzynarodowym rankingu Times Higher Education World University Ranking (THE WUR), jednym z najbardziej cenionych i najszerzej komentowanych rankingów szkół wyższych.

W tym roku obejmuje on ponad 1600 podmiotów szkolnictwa wyższego o różnym profilu z 99 państw i terytoriów zależnych. Tabela opiera się na 13 wskaźnikach, które mierzą efektywność instytucji w czterech obszarach: nauczanie, badania, transfer wiedzy i perspektywy międzynarodowe.

Toruńska uczelnia utrzymała pozycję sprzed roku, plasując się w przedziale 1001-1200 (obok Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Gdańskiej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu SWPS). Tym samym wyprzedziła m.in. Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Śląską oraz Uniwersytet Wrocławski.

Spośród polskich uczelni najlepiej wypadł Uniwersytet Jagielloński, który utrzymał miejsce w szóstej setce, natomiast drugi w Polsce Uniwersytet Warszawski sklasyfikowano w przedziale 601-800.

Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu zajął Oxford University, drugie miejsce ex aequo przypadło  California Institute of Technology  i Harvard University. Kolejny jest Stanford University (USA).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *