Toruńska uczennica stworzyła najlepszą bajkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Box2 Wiadomości
fot. Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Julia Szeląg ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Toruniu wygrała konkurs na najciekawszą bajkę lub opowiadanie o bezpieczeństwie ruchu drogowego, organizowany przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Praca Julii była najlepsza w kategorii wiekowej 14-15 lat.

Na konkurs wpłynęły 1124 prace ze szkół z całego kraju. Konkurs literacki był prowadzony w trzech kategoriach wiekowych: 10 – 11 lat, 12 – 13 lat oraz 14 – 15 lat. Wybrano 10 najlepszych prac w każdej z tych kategorii. Julia odebrała nagrodę podczas gali, na którą przybyła do Warszawy 3 września wraz z rodzicami i dyrektorem SP nr 8, Grzegorzem Bortnowskim.

Chciałbym bardzo serdecznie, w imieniu dyrektorów szkół uczestniczących w konkursie, podziękować Pani Prezydentowej za patronat, ale również Organizatorom. Takie akcje są niezwykle cenne, bo one chronią zdrowie i życie ludzi. Tego nie zmierzymy i nie policzymy. Ale właśnie takie akcje mają taki skutek w postaci ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Jesteśmy dumni z tego naszego młodego pokolenia, które tak wspaniale pisze. Jest to ogromnie budujące – powiedział dyrektor.

Każda praca musiała zawierać odniesienia do co najmniej 3 zasad lub przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego, a jednym z głównych bohaterów musiał być Krokodylek Tirek – maskotka wymyślona przez GITD. Co ważne, prace musiały charakteryzować się walorem edukacyjnym.

Podczas gali głos zabrała pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda, która połączyła się przez internet:

Chciałabym Wam, moi drodzy, bardzo serdecznie pogratulować i podziękować za to, że wystartowaliście w tym konkursie. Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych prac: opowiadań i bajek. Wykazaliście się przede wszystkim ogromną kreatywnością. Gratuluję Wam talentu pisarskiego, ale też i pomysłowości. Dziękuję Wam również za to, że udowodniliście, że jesteście odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *