Toruński MOPR oraz Wydział Ochrony Ludności z nowymi dyrektorami

Box2 Wiadomości
fot. Sławomir Kowalski

Wczoraj mianowano nowych dyrektorów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – Rafała Waltera oraz Wydziału Ochrony Ludności – pułkownika Dariusza Adamczyka.

Nowy szef MOPR jest magistrem administracji. Ukończył ten kierunek na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w 2001 roku. Dwa lata później odbył także studia podyplomowe w zakresie organizacji pomocy społecznej. Od ponad 19 lat pracuje w pomocy społecznej. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu, a w latach 2007-2020 kierował Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu, z tym ośrodkiem był związany od 2001 roku.

Nowo mianowany dyrektor Wydziału Ochrony Ludności to oficer dyplomowany na kierunku dowódczo-sztabowym wojsk lądowych. Ukończył Akademię Obrony Narodowej w 2002 roku oraz studia podyplomowe w zakresie ochrony ludności i zarządzania kryzysowego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w 2010 r. W wojsku służył od 1988 do 2019 roku, zaś od 2015 do 2019 był Komendantem Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *