Toruński MZK chwali się, że jest liderem rozwoju

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu został uhonorowany w 28. edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu organizowanego przez Business Centre Club. Za co została doceniona toruńska spółka?

Business Centre Club organizuje konkurs Lider Polskiego Biznesu od 1991 r. Oceniając uczestników, bierze pod uwagę m.in. konkurencyjność branży, wyniki, jakość i nowoczesność produktów, nowe miejsca pracy, zaangażowanie charytatywne i dbałość o środowisko naturalne.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym jury na podstawie nadesłanych ankiet wyłania firmy i ich szefów nominowanych do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu – w kategoriach małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże przedsiębiorstwa. W drugim etapie z grona nominowanych jury wybiera laureatów Złotej Statuetki.

Wyniki ostatniej, 28. edycji konkursu zostały ogłoszone 26 stycznia w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Wśród wyróżnionych znalazł się Miejski Zakład Komunikacji i jego prezes Zbigniew Wyszogrodzki.

– Ta nagroda jest potwierdzeniem, że przyjęta przez Gminę Miasta Toruń oraz Miejski Zakład Komunikacji droga poprawy jakości życia mieszkańców poprzez rozwój i modernizację publicznego transportu zbiorowego jest słuszna – mówi Wyszogrodzki.

MZK to nie tylko miejski przewoźnik. Realizuje także miejskie projekty usprawniające transport zbiorowy. Świadczy też usługi reklamowe. Prowadzi serwis ogumienia, napraw pojazdów. Wynajmuje autobusy i tramwaje, miejsca parkingowe, sprzęt specjalny i sprzedaje paliwa.

Spółka została nominowana za efektywny rozwój, stałe podnoszenie jakości świadczonych usług, precyzyjne dopasowanie ich do klientów, a także systematyczne działania prospołeczne.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *