Toruński Ogród Zoobotaniczny ma nowych lokatorów! To dwie pandy małe

Box2 Wiadomości
Fot. Ogród Zoobotaniczny Toruń

Ocasek i Bezocasek, pandy małe urodzone w czeskim ogrodzie zoologicznym w Jihlavie, przyjechały do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu! Oficjalne przywitanie zwierzaków zorganizowane zostanie 7 kwietnia o godz. 12.00.

Imiona dwóch braci, w tłumaczeniu z czeskiego, odnoszą się do wyglądu, a konkretnie do posiadania i braku ogona. Ocasek, jak każda panda mała, posiada puszysty, rudy ogon. Natomiast u Bezocaska nie zauważymy ogona, gdyż młody samiec stracił go niedługo po urodzeniu. Przyczynił się do tego jego ojciec, który „podgryzał” swoje potomstwo i musiał zostać oddzielony od matki oraz młodych.

– Nasze 9-miesięczne pandy czują się u nas dobrze, mają wilczy apetyt i z lubością penetrują przeróżne zakamarki swojego wybiegu, szczególnie te wyżej położone – czytamy na stronie Ogrodu. – „Dogadały” się również z mundżakami, z którymi dzielą wybieg. Chętnie jedzą mieszankę owoców oraz warzyw, siano i oczywiście ulistnione pędy bambusa.

Oficjalne powitanie pand małych zorganizowane zostanie w niedzielę 7 kwietnia o godz. 12.00 tuż przy wybiegu. Tego dnia każdy odwiedzający może przynieść ze sobą poczęstunek dla zwierzaków – jabłka, gruszki, banany lub marchew, które składane będą w specjalnie ustawionym koszu.

– Najmłodsi będą mogli narysować portrety pand, które zostaną rozwieszone obok wybiegu, a rodziny zachęcimy do udziału w konkursie wiedzy o zwierzętach Azji – dodają organizatorzy akcji. – To właśnie stamtąd, a konkretnie z Chin, pochodzi panda mała, która wzbogaciła naszą kolekcję o kolejny azjatycki gatunek.

Pracownicy Ogrodu przygotują dla zwiedzających nie lada atrakcję – w trakcie oficjalnego powitania zwierzaków odbędzie się ich pokazowe karmienie.

– Dla każdego ogrodu zoologicznego posiadanie pand małych jest ogromnym wyróżnieniem i również nas napawa dumą ich obecność w toruńskim zoo – zaznaczają przedstawiciele miejskiego zoo. – Powodów do odwiedzin naszego Ogrodu w tym szczególnym dniu jest więcej, gdyż w ostatnim czasie urodziły się u nas nowe zwierzęta – arui oraz takin miszmi.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *