Toruński pilot walczy o tytuł mistrza świata

Box1 Sport
Fot. radiopik.pl

W Castellon w Hiszpanii rozpoczęły się XXIV Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym. Aeroklub Pomorski z Torunia reprezentuje Bolesław Radomski, który w 2013 roku zdobył w tej dyscyplinie indywidualne mistrzostwo świata.

Skład Samolotowej Reprezentacji Polski stanowią Krzysztof Skrętowicz – obrońca tytułu, Krzysztof Wieczorek, Michał Wieczorek, Bolesław Radomski, Marcin Skalik, Jerzy Markiewicz,  Marcin Chrząszcz, Kamil Wieczorek, Joanna Skalik. Team Menager: Żaneta Banaśkiewicz.

REKLAMA

W zawodach w lataniu precyzyjnym piloci startują pojedynczo, za sterami samolotów sportowych. Na wynik mają głównie wpływ umiejętności prowadzenia nawigacji i realizowania planu lotu. Bardzo ważnym elementem zawodów jest też precyzja lądowania.

Zawody składają się z konkurencji polegających na locie po wyznaczonej trasie, przy widoczności ziemi oraz konkurencji lądowań. Oceniane są trzy główne elementy:
• nawigacja – przejawiająca się w locie po trasie według ustalonego wcześniej planu, z dokładnością wykonywania planu (osiągania wyznaczonych punktów) do kilku sekund
• obserwacja – polegająca na konieczności zidentyfikowania z powietrza i oznaczenia na mapie obiektów terenowych ze zdjęć lub zidentyfikowania wyłożonych w terenie znaków na płótnach
• lądowania – wykonywane z wysokości 1000 stóp gdzie oceniana jest celność przyziemienia w stosunku do wyznaczonej linii podczas czterech punktowanych rodzajów lądowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *