Toruński podróżnik założył zbiórkę na rzecz dzieci Ukrainy

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Artur Anuszewski, znany toruński podróżnik, który odwiedził już 165 państw i opublikował na ich temat wiele książek oraz artykułów, postanowił założyć zbiórkę charytatywną. Jej celem jest pomoc dzieciom, które ucierpiały w wyniku agresji rosyjskiej na Ukrainę.

Ukraińskie dzieci przeżywają właśnie najtrudniejsze chwile w ich życiu. Wojna pozbawiła je domów, poczucia bezpieczeństwa, szczęśliwego dzieciństwa. Ich potrzeby niczym się nie różnią od tych, które mają dzieci w Polsce. Potrzebne są pieniądze na żywność, książki, przybory szkolne, ubrania, zabawki i zajęcia pozaszkolne.

Zbiórka odbywa się na stronie Pomagam.pl (https://pomagam.pl/torundzieciomukrainy). Każdy darczyńca, który wpłaci co najmniej 25 złotych, otrzyma w ramach podziękowania jeden z czterech wybranych albumów: trzy nich dotyczą Torunia, a wydano je w językach włoski, hiszpańskim i japońskim. Natomiast czwarty – “Niezwykły świat Orientu” opowiada o krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz Azji. Na potrzeby zbiórki przeznaczonych będzie do 200 egzemplarzy każdego tytułu.

Akcja trwa do 31 maja (lub do wyczerpania tytułów). Bezpłatny odbiór albumów będzie możliwy między 13 a 30 czerwca w 4 salonach Optometria Karczewski w Toruniu. Przy wpłacie nie mniejszej niż 50 zł można wziąć 2 wybrane albumy. Można również dokonać dowolnej wpłaty bez konieczności odebrania albumu. Osobom spoza Torunia albumy mogą odebrać inne osoby.

Wszystkie wpłacone pieniądze będą przekazane na pomoc dzieciom Ukrainy. Sytuacja jest dynamiczna i potrzeby dzieci się zmieniają. Decyzję o celowym wydatkowaniu zebranych pieniędzy podejmie kilkuosobowe grono osób.

Tagged

4 thoughts on “Toruński podróżnik założył zbiórkę na rzecz dzieci Ukrainy

 1. Jaką kwotę pieniędzy wpłacił
  Artur Anuszewsi na dzieci ukraińskie?
  Podasz tę kwotę
  ARTURZE ?
  Wcześniej jakie kwoty Arturze przekazałeś na polskie dzieci?

 2. Osobie piszącej anonimowo i wstydzącej się pokazać swojego zdjęcia w profilu nie powinno się odpowiadać. Ale odpowiem. Wszystko zależy ile osób wpłaci na akcję “Toruń dzieciom Ukrainy”. Wszystkie swoje albumy nie sprzedaję, a przekazuję darczyńcom bezpłatnie. Im więcej osób wpłaci tym więcej przekażę albumów gratis. To mój maleńki wkład w morzu potrzeb dzieci świata.

 3. Gdzie “Teść” wyczytał, że Polska się nie liczy. Po prostu dzieci Ukrainy znajdują się od kilku tygodni w diametralnie innej sytuacji niż dzieci polskie i wymagają szczególnej pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.