Toruński profesor okrzyknięty „Mentorem Studentów”

Polecamy Wiadomości
Fot. Andrzej Romański/UMK

Studenci z całej Polski wybrali swojego mentora! Został nim prof. dr hab. Andrzej Sokala, prorektor ds. studenckich i polityki kadrowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wręczenie nagrody naukowcowi odbyło się w Krakowie podczas III edycji Gali Laurów Uniwersyteckich.

Ideą Gali Laurów Uniwersyteckich, przyznawanych przez Forum Uniwersytetów Polskich, jest wskazywanie inicjatyw, osób i organizacji, które wspierają działalność studentów. Każdego roku przyznawane są nagrody w sześciu kategoriach: uniwersytecki projekt naukowy, mentor studentów, uniwersytet perspektyw, uniwersytecki projekt sportowy, uniwersytecki projekt kulturalny oraz uniwersytecki projekt dydaktyczny.

– Uniwersytet Mikołaja Kopernika nominowany został aż w trzech kategoriach – czytamy na stronie toruńskiej uczelni.

Prof. dr hab. Andrzej Sokala został okrzyknięty tegorocznym „Mentorem Studentów”. Pokonał on w swojej kategorii Macieja Kochańskiego, rzecznika prasowego Uniwersytetu Opolskiego i pełnomocnika ds. studenckich oraz Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego.

Prof. dr hab. Andrzej Sokala pełni funkcję prorektora UMK ds. studenckich i polityki kadrowej nieprzerwanie od 2012 roku. Wcześniej, w latach 2005-2012 piastował stanowisko dziekana Wydziału Prawa i Administracji UMK. Charakteryzuje się wyjątkowym zaangażowaniem w życie studenckie, wspiera organizacje studenckie działających na UMK – zarówno w kampusie toruńskim, jak i bydgoskim. Wyróżnia się również ogromną otwartością w stosunku do studentów zagranicznych i organizowanych przez nich inicjatyw. Chętnie dzieli się ze studentami swoimi pomysłami, które owocują realizacją rozmaitych projektów. Każdy student może liczyć na jego wsparcie i poradę.

Tagged