Toruński PUP dofinansuje kształcenie ustawiczne

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Za tydzień rusza nabór wniosków o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w roku 2020. Wsparcie obejmuje kursy, studia podyplomowe, egzaminy oraz niezbędne badania lekarskie i ubezpieczenia.

Od 11 lutego do 14 lutego będzie można składać wnioski o wsparcie na kształcenie ustawiczne. Dofinansowanie kierowane jest przede wszystkim do osób, powracających na rynek pracy po urlopie rodzicielskim, osób po 45. roku życia oraz osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach społecznych. Priorytetem jest finansowanie szkoleń w zawodach deficytowych, z rozwoju technologicznego, w branżach kluczowych na rozwoju powiatu oraz dla instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Wsparcie można przeznaczyć na kursy rozpoczynające się przed 30 września, studia podyplomowe rozpoczynające się przed 31 października, egzaminy potwierdzające kwalifikacje, badania lekarskie wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej oraz ubezpieczenia NNW.

Dofinansowanie zostanie przyznane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Wnioski należy składać w kancelarii Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia przy ul. Mazowieckiej 49a.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *