Toruńskie Archiwum Państwowe włącza się do licytacji dla chorego Mateusza z Przysieka

Box2 Wiadomości
fot. Mateusz Oźmina Siepomaga.pl / Facebook

Mateusz Oźmina z podtoruńskiego Przysieka walczy ze złośliwym nowotworem mózgu. Jedyną szansą na ratunek jest dla niego bardzo kosztowne leczenie w klinice w Ohio. Archiwum Państwowe w Toruniu przyłącza się do akcji ratowania życia Mateusza.

Chłopiec od 1,5 roku niemal nieustannie przebywa w szpitalach. Kilka miesięcy temu udało mu się podjąć leczenie w klinice w Ohio, dzięki mobilizacji tysięcy ludzi, którzy pomogli uzbierać niezbędną kwotę. Niestety, leczenie musi trwać, a fundusz już się skończył. Uruchomiona została kolejna zbiórka, a rodzice chłopca proszą Armię Mateuszka po raz kolejny o pomoc. Na chwilę obecną udało się uzbierać 1,5 mln zł. Brakuje jeszcze ok. 300 tys. zł.

W dalszym ciągu funkcjonuje także grupa licytacje dla Mateusza. Dołączyło do niej Toruńskie Archiwum Państwowe. Na licytację wystawiona została prywatna wizyta w Archiwum Państwowym w Toruniu, w trakcie której przewodnikiem będzie dyrektor Beata Herdzin. Licytacja kończy się jutro o 21.00. Licytować można pod postem na głównej stronie grupy:

https://www.facebook.com/groups/510500349617477/permalink/634393857228125/

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *