Toruńskie Dziewuchy organizują debatę wyborczą. Wezmą w niej udział same panie

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Toruńskie Dziewuchy

To będzie jedyna taka debata w trwającej kampanii samorządowej w Toruniu. Wezmą w niej udział wyłącznie kandydatki. “Chcemy usłyszeć, co mają do powiedzenia kobiety” – informują organizatorki.

Toruńskie Dziewuchy, czyli grupa nieformalna działająca m.in. na rzecz kobiet, 9 października o godz. 18 w hotelu Filmar przy Grudziądzkiej 45 organizuje debatę wyborczą z kandydatkami startującymi w wyborach samorządowych.

REKLAMA

Swój udział w dyskusji zapowiedziały już m.in. Ada Kamela z komitetu wyborczego wyborców Michała Zaleskiego, Sylwia Kowalska, kandydatka My Toruń na prezydenta Torunia i do rady miasta, Katarzyna Lubańska z Koalicji Obywatelskiej oraz kandydatki do sejmiku województwa – Paulina Matysiak z Razem Toruń i Renata Wypij z Partii Zieloni.

– Kobiety mają prawa wyborcze od 100 lat, ale to ciągle mężczyźni są twarzami i głosami większości partii i komitetów wyborczych – piszą Toruńskie Dziewuchy. – Chcemy usłyszeć, co mają do powiedzenia kobiety, które startują do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Rady Miasta Torunia i na prezydencki fotel.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *