Toruńskie echa wojny w Ukrainie [FELIETON]

Opinie Wiadomości
Wojciech Klabun, Przewodniczący Klubu Radnych PiS w RMT

Od prawie miesiąca budzimy się w nowej rzeczywistości. Zawieruchy, która codziennie zaskakuje nas nowymi przykładami na brutalność i bezsensowność działań prowadzonych przez Rosję na Ukrainie.

Wojenna rzeczywistość dotarła również do Torunia. W pierwszych dniach torunianie ruszyli pod granicę ze spontanicznie zebraną pomocą humanitarną. Następnie w sposób bardziej zorganizowany zaczęli zbierać dary dla uchodźców. Zaprosili ich do swoich domów, a ukraińskie dzieci zaczęły uczęszczać do toruńskich szkół. Zareagowała również Rada Miasta, która w geście solidarności z Ukrainą i sprzeciwu wobec bezsensownej wojny zakończyła współpracę z Kaliningradem.

REKLAMA

Na tym inicjatywa radnych się nie zakończyła. W środę ujrzał światło dzienne projekt, który nadawał dotychczasowemu terenowi tzw. osiedla JAR nową nazwę – Osiedle Niepodległości. Wnioskodawcy wyszli z założenia, że potocznie używana nazwa jest kojarzona przez większość torunian ze stacjonującą tam przez długie lata jednostką armii radzieckiej. Armii będącej poprzedniczką armii rosyjskiej, która pogwałca obecnie w sposób nieskrywany wszelkie znane cywilizowanemu światu normy i prawidła prowadzenia działań zbrojnych.

Dzięki większości radnych projekt wszedł w życie. Z praktycznego punktu widzenia pozwoli to przy akceptacji MSWiA wprowadzić zmiany od 2023 r. Rozumiejąc zdanie części radnych i mieszkańców o konieczności podejmowania takich decyzji przy udziale partycypacji społecznej, trzeba powiedzieć czasem jasno – czas wojny jest czasem, w którym należy podejmować szybkie, choć czasem nieakceptowane przez wszystkich decyzje. Dla przyszłych pokoleń.

6 thoughts on “Toruńskie echa wojny w Ukrainie [FELIETON]

 1. “Trzeba powiedzieć czasem jasno – czas wojny jest czasem, w którym należy podejmować szybkie, choć czasem nieakceptowane przez wszystkich decyzje.” – to dewiza PiS, które od początku swoich rządów jest na wojnie z polskimi obywatelami. Radny Klabun jest uosobieniem partyjnego “mam was w d…, drodzy mieszkańcy”. Pozbądźmy się wreszcie takich typów z Rady Miasta.

 2. Klabun…
  nie na Ukrainie, tak jak nie na Polsce!
  Ty głąba udajesz, czy tępy jesteś!
  Pieniądze oddaj do budżetu Torunia kombinatorze…
  drobny.

 3. Okrwawione litery…
  okrwawione litery tvn.
  Ukraińcy.
  Od kilku już dni, funkcjonariuszka tvn:
  Katarzyna Górniak-
  wskazała kilka celów w Lwowie.
  Lwowianie, Ukraińcy-
  wypędźcie ją z Lwowa, z Ukrainy.

 4. Jak widzę, że wypowiada się Klabun to już nawet nie muszę czytać artykułu bo wiem, że będzie to typowe pisowskie gardzenie ludźmi i ich zdaniem i zwykle inteligencją, oczywiście zawsze zgodnie z linią partii.

 5. Bo Klabun- utrzymanek Torunia…
  ubzdurał sobie, że aktywnością “gadaną”, “pisaną”, “obcieraniem się” o nośne tematy-
  zapadnie w świadomości torunian,
  i…
  na prezydenta Torunia go wybiorą.
  Widzicie jaki to prymitywny plan tego cwaniaczka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.