Toruńskie Gwiazdy 2021 – znamy laureatów

Box2 Kultura Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

W piątek ogłoszono laureatów 16. plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2021, współorganizowanego przez władze miasta, Toruńską Agendę Kulturalną i Radio GRA. Dwie nagrody trafiły do muzyków bluesowych.

Płytą roku okazała się ostatnia produkcja Sławka Wierzcholskiego i jego Nocnej Zmiany Bluesa – “Amazonia”. Oddano na nią 32% głosów internautów. Z kolei wykonawcą roku został zespół Open Blues (24% głosów), w poprzedniej edycji laureat w kategorii na najlepszą płytę.

REKLAMA

W kategorii “nadzieja roku”, za którą przyznawana jest nagroda prezydenta Torunia, zwyciężczynią została Marta Bejma (38% głosów). Jej głos możemy usłyszeć choćby w zespołach Starless czy Salem. DJ-em roku decyzją kapituły (laureaci w tej kategorii z poprzednich lat) jednogłośnie uznano Kajetana Łukomskiego, występującego pod pseudonimem artystycznym Avtomat.

Od szesnastu lat organizujemy to wydarzenie, by pokazywać szerokiej publiczności toruńskie talenty i życzyć im wszystkiego najlepszego na ich drogach artystycznych. Oby ten konkurs stał się przyczynkiem do kolejnych sukcesów. Liczę, że o tych, którzy dziś zdobyli wyróżnienia, już niedługo usłyszymy nie tylko w mediach w Polsce, ale też na całym świecie – powiedział podczas wręczenia nagród zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.

Podczas piątkowego wieczoru na Rynku Staromiejskim odbył się także koncert, w którym wystąpili: Paraliż Band, Bartek Kulik i Toruńska Orkiestra Symfoniczna w programie Tribute to ”Turi”, poświęconym zmarłemu w ubiegłym roku muzykowi Łukaszowi Turowi, który z tymi zespołami występował. Na scenie pojawił się też Nocti, ubiegłoroczny laureat w kategorii nadzieja roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *