Toruńskie liceum najlepsze w Polsce [ZDJĘCIA]

Box1 Wiadomości
fot. Andrzej Romański

Wczoraj odbył się finał XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Do walki stanęło ponad 1500 polskich szkół. Niekwestionowanym zwycięzcą zostało Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące z Torunia.

Ranking “Perspektywy” przygotowywany jest w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych i olimpiad przedmiotowych. Organizowany jest każdego roku, nieprzerwanie od 22 lat. Na czele kapituły konkursu stoi prof. dr hab. Jan Łaszczyk. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się 9 stycznia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

To nie pierwsza wygrana Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego, działającego przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Toruńska szkoła już kilkukrotnie stawała na podium. Instytucja powstała ponad 20 lat temu i od tego czasu kształci najbardziej uzdolnioną młodzież z całej Polski. Obecnie w jej murach uczy się blisko 400 uczniów na profilach matematyczno-informatyczno-fizycznym, biologiczno-chemicznym, chemiczno-fizycznym i humanistycznym. Średni wynik egzaminów maturalnych w ULO to aż 88%. Matury podstawowej z matematyki żaden uczeń nie napisał na mniej niż 90%! Uczniowie czynnie reprezentują szkołę na olimpiadach (również międzynarodowych) i zdobywają rządowe stypendia za wyniki w nauce.

Ci młodzi nie chcą sukcesu za wszelką cenę. Zapytaliśmy ich o marzenia, plany na przyszłość. Teraz wiemy, że myślą o ciekawej pracy, która dałaby im wolność, możliwość podróżowania, szacunek społeczny, ale i czas dla rodziny. Takie są marzenia 16-latków, a naszym zadaniem jest pomóc im je spełnić – mówił Arkadiusz Stańczyk, dyrektor szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *