Toruńskie liceum w Rankingu Szkół LGBTQ+

Box2 Wiadomości

Opublikowano wyniki najnowszego ogólnopolskiego Rankingu Szkół LGBTQ+. Wśród 10 placówek najbardziej przyjaznych mniejszościom seksualnym znalazło się toruńskie III Liceum Ogólnokształcące im. Samuela Bogumiła Lindego.

Kryteriami oceny w rankingu były otwartość szkoły i bezpieczeństwo dla uczniów i uczennic LGBTQ+. W tym roku w badaniu wzięło udział 2500 placówek z całej Polski. Uczniowie i uczennice odpowiadali na 17 pytań, które dotyczyły obecności osób nieheteronormatywnych, postaw nauczycieli i nauczycielek oraz ewentualnej dyskryminacji na terenie placówki. Łącznie na pytania odpowiedziało ponad 22000 osób z całego kraju.

Na podstawie odpowiedzi z ankiet ułożono ranking, w którym toruńskie III LO plasuje się na 9 miejscu. Za najbardziej przyjazną społeczności LGBTQ+ szkołę w Polsce uznano Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Na drugim miejscu znalazło się olsztyńskie I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, zaś na trzecim I Społeczne Liceum Ogólnokształcące “Bednarska” w Warszawie.

W rankingu szkół toruńskich oprócz III LO sklasyfikowano Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki.

Tagged

1 thought on “Toruńskie liceum w Rankingu Szkół LGBTQ+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *