Toruńskie sokoły wędrowne gniazdujące na kominie w PGE Toruń, przygotowują się do kolejnego lęgu

Box2 Na luzie Wiadomości
fot. nadesłane

Katarzynka i Piernik – toruńskie sokoły, mimo mrozów, coraz częściej odwiedzają swoje gniazdo na kominie nieczynnej elektrociepłowni w PGE Toruń.Już niebawem rozpocznie się kolejny okres lęgowy tych ptaków. W zeszłym roku sokoły doczekały się czwórki młodych. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu planowane jest sprzątanie gniazda przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt “Sokół”, z którym PGE Energia Ciepła i PGE Toruń współpracują od 2010 roku w zakresie wspierania ochrony tych rzadkich ptaków.

Od 2019 roku można podglądać online sokoły gniazdujące na kominie PGE Toruń. PGE Energia Ciepła i PGE Toruń we współpracy ze Stowarzyszaniem na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” wyposażyło w 2019 roku nowe gniazdo toruńskich sokołów wędrownych w kamery do podglądu online i możliwość streamingu obrazu z gniazda. Możliwość podglądania na żywo życia rodzinnego sokoła wędrownego ułatwia rozpowszechnianie wiedzy na temat prac związanych z odbudową gatunku oraz buduje zainteresowanie i zrozumienie dzikiej natury zwierząt.

Nie tyko toruńskie sokoły można podglądać online – PGE Energia Ciepła dba o rozpowszechnia wiedzy o sokołach wędrownych również poprzez podglądy gniazd w Gdyni i Lublinie.

Toruńskie sokoły można śledzić pod linkiem: http://peregrinus.pl/pl/torun-pge-podglad

źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *