Tramwaj na JAR: wiemy, kto będzie wykonawcą linii

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu wybrał wykonawcę nowej linii tramwajowej, która prowadzić będzie do Osiedla JAR. Robotami zajmie się konsorcjum firm Balzola Polska i Intop Warszawa. Dzięki tej inwestycji w mieście przybędzie ok. 5,5 km nowych torów,a także nowe chodniki, przystanki i drogi rowerowe.

Nowa linia tramwajowa przebiegać będzie z centrum Szosą Chełmińską, ul. Długą, Legionów, Polną, Ugory i Watzenrodego do nawrotu w ul. Strobanda. Przetarg na jej budowę rozpisano pod koniec ubiegłego roku, podzielono go na dwie części. Pierwsza dotyczyła linii od skrzyżowania ulic Watzenrodego i Strobanda, biegnącej przez Ugory, Polną i Legionów do przejazdu drogowo-tramwajowego. Druga zaś część zaczyna się od tego przejazdu i biegnie przez Rondo Czadcy, Długiej i Szosy Chełmińskiej do skrzyżowania przy pl. NOT (z tym skrzyżowaniem). Oprócz samej linii powstać ma 26 nowych tablic Systemu Informacji Pasażerskiej, tyle samo peronów przystankowych, zamontowanych ma być też 31 wiat przystankowych. Część z nich będzie posiadać elementy ekologiczne, takie jak “zielone wiaty”. Prowadzone będzie także odnawianie terenów zielonych znajdujących się w sąsiedztwie robót. Budowa tego odcinka ma się zakończyć 31 maja 2023 roku.

Wśród 9 ofert za najkorzystniejszą uznano ofertę konsorcjum firm Balzola Polska i Intop Warszawa, które część pierwszą wyceniło na 53,5 mln zł brutto, natomiast drugą na 136,5 mln zł brutto. Łączna wartość inwestycji wyniesie 190 mln zł brutto. Nie wiadomo jednak jak na razie, kiedy nastąpi podpisanie umowy, ponieważ złożono odwołanie od rozstrzygnięcia przetargu, odbywa się też rutynowa kontrola prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Tagged

2 thoughts on “Tramwaj na JAR: wiemy, kto będzie wykonawcą linii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.