Trening może być też dobrą zabawą. Udowadnia to Energa Manekin Toruń [WIDEO]

Box2 Sport Wiadomości
fot. Energa Manekin Toruń

Trenerzy grającej w tenisa stołowego Energi Manekin Toruń pokazują, że trening nie musi być nudny i wyczerpujący.

Na facebookowej stronie klubu pojawiły się nagrania z treningów młodych zawodników. Filmy jasno pokazują, że treningi w toruńskim klubie nie kojarzą się tylko i wyłącznie z wysiłkiem i ciężką pracą, ale także z dobrą zabawą.

REKLAMA

We wtorkowy wieczór toruński klub udostępnił nagranie z treningu, podczas którego zawodnicy mierzyli się w grze “kamień, papier, nożyce”. Zawodnicy obu drużyn przeskakiwali przez kolejne szczeble drabinki i gdy spotkali się z rywalem, musieli zagrać w tę grę. Zwycięzca mógł biec dalej, a przegrany wracał na koniec swojej drużyny. Wygrywała drużyna, której zawodnik pokonał całą długość rozłożonej na podłodze drabinki.

W środę natomiast Energa Manekin Toruń pokazała trening na czas reakcji. Zawodnicy siedzieli naprzeciw siebie, a pomiędzy nimi leżała piłka. Trener wymieniał kolejno części ciała, których mieli dotknąć zawodnicy. Były to: głowa, uszy, brzuch i kolana. Następnie mówił “piłka”. Wygrywała osoba, która jako pierwsza chwyciła piłkę.

Takie formy treningu z pewnością są dla młodych zawodników bardziej atrakcyjne, niż na przykład pokonywanie w biegu kolejnych kilometrów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *