Trenuj na zdrowie

Wiadomości

Doraźna reakcja na bieżące problemy zdrowotne i działanie długofalowe, skupiające się na ograniczeniu konsekwencji negatywnych nawyków. To główny cel fizjoterapeutów i trenerów, prowadzących zajęcia na sali treningowo-rehabilitacyjnej w JOPA Clinic. Oferta skierowana jest nie tylko do osób, zmagających się z bólem, ale także do sportowców i wszystkich tych, którzy chcą zadbać o swoją kondycję.

JOPA Clinic to prywatna placówka medyczna, specjalizująca się w zakresie ortopedii, rehabilitacji i fizykoterapii. Pacjenci mogą liczyć na pomoc lekarzy i specjalistów nie tylko w dziedzinie rehabilitacji, ale także chirurgii, neurochirurgii, reumatologii, urologii, neurologii czy radiologii oraz psychologii sportu i dietetyki. Z usług medycznych JOPA Clinic skorzystać mogą osoby w każdym wieku bez względu na tryb życia, jaki prowadzą. Pacjenci objęci są kompleksową opieką.

– Każdego dnia zespół JOPA Clinic dba o zdrowie i sprawność ruchową pacjentów, realizując program „3 kroki z JOPA Clinic – leczenie, rehabilitacja, trening”. Ideą programu jest pomoc pacjentom na każdym etapie zmagania się z chorobą, kontuzją, dysfunkcją, zarówno gdy trzeba leczyć, jak i rehabilitować czy trenować – wyjaśnia Kinga Borkowska, menadżer ds. współpracy w JOPA Clinic. – Fizjoterapeuci oraz trenerzy, wykorzystując swoją szeroką wiedzę i umiejętności, prowadzą także działania edukacyjne i profilaktyczne, budując świadomość młodszych i starszych pokoleń, a także zachęcają do zdrowego i aktywnego stylu życia.

Pacjenci mogą wziąć m.in. udział w zajęciach na sali treningowo-rehabilitacyjnej. 

– Sala służy nam do tego, abyśmy w wszechstronny sposób mogli niwelować zaburzenia układu ruchowo-mięśniowego u pacjentów. Większość schorzeń, które dziś dotyka ludzi, wynika z zaburzonego balansu równowagi mięśniowej. Prowadzi do tego m.in. siedzący tryb życia i zbyt mała aktywność ruchowa. Trening medyczny pozwala poprawić mobilność i stabilność pewnych elementów ciała tak, aby ułatwić codzienne funkcjonowanie i pozbyć się bólu – tłumaczy Michał Wszelaki, fizjoterapeuta z JOPA Clinic. – W trakcie zajęć staramy się z jednej strony wykształcać w pacjentach dobre nawyki, a z drugiej przeciwdziałać potencjalnym urazom.

Pacjenci najczęściej zgłaszają się do kliniki z problemami bolesnego kręgosłupa, kolan i barków. Fizjotrenerzy wykorzystują różne metody treningu, m.in. oddechowe czy z obciążeniem, ale także trening izometryczny, poprawiający świadomość własnego ciała. 

– Treningi świetnie sprawdzają się także w przypadku sportowców, zarówno amatorów jak i zawodowców. Mogą oni, poprzez trening siłowy, poprawić motorykę ciała, co pozwala przede wszystkim osiągać lepsze wyniki w danej dyscyplinie – dodaje fizjoterapeuta Michał Wszelaki.

Zajęcia na sali treningowo-rehabilitacyjnej to bezpieczny i skuteczny sposób na powrót do sprawności po przebytej kontuzji, urazie czy chorobie, a także doskonałe przygotowanie do zabiegów operacyjnych, dzięki któremu można przyśpieszyć i usprawnić proces rehabilitacji. Zajęcia odbywają się zarówno indywidualnie, jak i grupowo (w grupach maks. 6-osobowych). Warto pamiętać, że osiągnięcie założonych efektów treningu będzie możliwe wówczas, jeśli pacjenci zmobilizują się do pracy nie tylko na sali treningowej – ale także we własnych domach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *