Trwa budowa Mieszkań Plus przy ul. Okólnej w Toruniu [WIDEO]

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Trwa budowa 320 mieszkań przy ul. Okólnej w Toruniu w ramach programu “Mieszkanie Plus”. Pierwsza kondygnacja w jednym z powstających budynków jest już gotowa. Klucze pierwszym najemcą zostaną oddane prawdopodobnie w czerwcu 2022 r.

Toruńskie osiedle Mieszkania Plus tworzone jest z prefabrykatów przez spółkę Pekabex. Powstaje pomiędzy ulicami Okólną, a Andersa. Docelowo na osiedlu powstanie 8 budynków, każdy czterokondygnacyjny. Zmieści się w nich łącznie 320 mieszkań. Wykonawca pracuje jednocześnie nad pięcioma budynkami. Przy dwóch wykonywane są wykopy pod fundamenty, a dla kolejnych dwóch lane są ławy fundamentowe. W najbardziej zaawansowanym bloku zamontowano już ściany pierwszej kondygnacji. Ściany prefabrykowane przyjeżdżają gotowe na plac budowy i instalowane są przez ekipy monterów.

Zgodnie z założeniami roboty budowlane w Toruniu potrwają 17 miesięcy. Rekrutacja do Mieszkań Plus ruszy na pół roku przez zakończeniem budowy. Pierwsze klucze do mieszkań mają trafić do najemców w czerwcu 2022 roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *