Trwa budowa Ośrodka Integracji Społecznej na osiedlu JAR. “Pomóżcie nam zrealizować ten projekt”

Box2 Wiadomości
Fot. portal zrzutka.pl

Na osiedlu JAR rozpoczęła się budowa Ośrodka Integracji Społecznej, który będzie działał przy parafii św. Andrzeja Apostoła. Pieniądze na cel ten parafia chce pozyskać od mieszkańców. Jednak to nie taca, a pieniądze ze zbiórki na portalu zrzutka.pl, mają być głównym źródłem finansowania.

Zbiórkę kwotą 966 zł wsparło już 26 osób. Aby wybudować obiekt potrzeba znacznie więcej. Ile? Organizatorzy akcji określili całą sumę na 250 tys. zł.

W Ośrodku Integracji Społecznej znaleźć się mają trzy duże sale oraz cztery mniejsze – czytamy w opisie inwestycji. Budynek zyska kaplicę dla wspólnot, piękny dziedziniec oraz plac zabaw i miejsce do grillowania.

– Wszystko to chcemy zrobić dla mieszkańców naszego osiedla – zapewniają twórcy zbiórki. – W naszych pomieszczeniach znajdować się będzie świetlica dla dzieci, klub seniora, centrum oazowe, poradnia psychologiczno-prawna oraz miejsce wielu aktywności. Będzie to dom, gdzie wartością są Pan Bóg i każdy człowiek ze swoimi pasjami, problemami i talentami.

Obiekt wznoszony jest z datków parafii. Na pamiątkę wspólnej pracy na budynku powstać ma mural z wypisanymi imionami darczyńców, którzy wsparli budowę.

– Powstanie także Złota Księga Darczyńców, aby następne pokolenia mogły poznać imiona tych, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego wspaniałego, bardzo potrzebnego dzieła – dodają inicjatorzy. Akcję wesprzeć można przez stronę www.zrzutka.pl/ubtsn2.

Tagged

1 thought on “Trwa budowa Ośrodka Integracji Społecznej na osiedlu JAR. “Pomóżcie nam zrealizować ten projekt”

  1. Wpłacajcie, wpłacajcie, żeby kiecaki mieli gdzie molestować wasze dzieci. Na rynny zbierają, jak w ‘Klerze’. A zbudujcie sobie ten budynek za pieniądze z czynszów dzierżawionych warszawskich biurowców i kamienic z toruńskiej starówki, Kościól ma tego mnóstwo i zarabia na tym kokosy, a nie wyciągacie ręce po pieniądze od ludzi, nieroby i pasożyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *