Trwa operacja Odporna Wiosna. Terytorialsi z Torunia oddali krew [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Operacja przeciwkryzysowa “Odporna Wiosna” realizowana jest przez Wojska Obrony Terytorialnej w ramach walki z epidemią koronawirusa. Żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej biorą m.in. udział w akcji oddawania krwi. Do tej pory oddano już prawie 400 jej litrów.

W ramach operacji “Odporna Wiosna” Terytorialsi aktywnie wspierają służby sanitarne i samorządy terytorialne. Pomagają m.in. osobom potrzebującym w robieniu zakupów.

Żołnierze z 8K-PBOT wspierają także Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Od początku akcji “Odporna Wiosna” krew oddało już 821 żołnierzy i podchorążych, co daje łącznie 375 litrów krwi. Na swoją kolej do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa czeka już kolejnych 1000 zadeklarowanych żołnierzy, którzy oddadzą łącznie 500 litrów krwi.

Wczoraj 25 marca krew oddali żołnierze z 81 batalionu lekkiej piechoty w Toruniu. W akcji wziął udział także ich dowódca podpułkownik Marcin Piwowarczyk.

Pamiętajmy, że krwi nie możemy wyprodukować ani zgromadzić na długie miesiące czy lata. Ona jest potrzebna ciągle tu i teraz – podkreślał ppłk Marcin Piwowarczyk.

Kolejna akcja oddawania krwi odbędzie się 30 marca br. w dowództwie 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej na ul. Warszawskiej 10 w Bydgoszczy.

Narodowe Centrum Krwi apeluje do Honorowych Dawców, a także do wszystkich osób zdrowych, które nie podróżowały w ostatnim czasie do innych krajów i nie miały kontaktu z osobami zakażonymi o oddawanie krwi. Potrzebna jest krew wszystkich grup, szczególnie uniwersalnej grupy “0”. Chętni do pomocy mogą zgłaszać się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce. Oddział terenowy Regionalnego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajduje się w Toruniu przy ul. Gagarina 212/216.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *