Trwa przebudowa Chrzanowskiego. Zmiany w organizacji ruchu

Box2 Wiadomości

Rozpoczęła się przebudowa ul. Chrzanowskiego. Kierowcy muszą w związku z tym przygotować się na czasowe utrudnienia – zamknięty został m.in. dojazd do ronda Elany od strony ul. Skłodowskiej-Curie. Planowany termin zakończenia prac to koniec lipca przyszłego roku.

Przebudowywany jest odcinek o długości ponad 1 km. Prace będą obejmować stworzenie nowej nawierzchni bitumicznej, ciągu pieszo-rowerowego, trzech peronów autobusowych i dwóch parkingów z 10 miejscami postojowymi. W ramach inwestycji zostanie wykonane także włączenie ul. Chrzanowskiego w ulice boczne (ul. Wymarzona, ul. Chrzanowskiego, ul. Na Zapleczu) oraz kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie. W chwili obecnej trwa frezowanie starej nawierzchni i układanie kanalizacji deszczowej.

W związku z prowadzonymi pracami zamknięty został dojazd do ronda Elany (przy sklepie Makro) od strony południowej, tj. od strony ul. Skłodowskiej-Curie, a także południowa część ronda i ulica na zachód od ronda. Objazd do ul. Chrzanowskiego i do sklepu Makro został wytyczony przez ul. Szymańskiego i następnie w kierunku ul. Na Zapleczu i ul. Chrzanowskiego. Na rondzie Elany na odcinku dojazdu do sklepu Makro ruch odbywa się w obu kierunkach.

Planowany termin zakończenia prac to 30 lipca 2022 r.

Fot. nadesłane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *