Trwa przebudowa ulicy Łódzkiej [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. MZD

Prace przy przebudowie ulicy Łódzkiej od przyszłego tygodnia realizowane będą w godzinach nocnych. Ma to związek z budową wiaduktu, na którym część prac musi być realizowana z wyłączeniem kursowania pociągów.

Demontowanie szalunków płyty nośnej obiektu odbywać się będzie między północą a godz. 4.00.

-Wszystkie prace są realizowane na obiekcie – mówi Krzysztof Futro, kierownik budowy z ramienia firmy PBDI S.A. –  Wykorzystujemy każdy moment dobrej pogody. Obecnie budujemy mury oporowe nowego wiaduktu, równolegle zasypujemy przyczółki. Na wiadukcie wykonywana jest także izolacja. Podobnie na przyczółkach i murach oporowych. Na obiekcie ułożyliśmy płytę nośną obiektu, na której w przyszłym tygodniu będziemy wykonywać izolację.

Wykonawca inwestycji zamontował już wszystkie elementy systemu ITS, czyli tablice informacji pasażerskiej oraz te informujące o warunkach atmosferycznych.

Warto wiedzieć:

Przebudowa ul. Łódzkiej prowadzona jest na odcinku od ul. Lipnowskiej do Zdrojowej. Wcześniej miasto wybudowało fragment od ul. Andersa do Lipnowskiej.

Od ul. Lipnowskiej do Włocławskiej powstaje układ dwujezdniowy i 3-wlotowe rondo, natomiast od Włocławskiej do Zdrojowej została przebudowana istniejąca jezdnia.

– W ramach inwestycji powstaje cała infrastruktura towarzysząca: chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe – przypomina Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD Toruń. – Zadanie obejmuje też budowę wiaduktów nad torami kolejowymi linii Kutno-Piła. Do tej pory drogowcom udało się wybudować wiadukt północny.

Zarówno nowy obiekt, jak i jezdnia, posiada pozwolenie na użytkowanie. Na wysokości skrzyżowania Łódzka-Włocławska gotowe jest rondo. Wykonano także dojazd do ul. Włocławskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *