Trwa wielka zbiórka książek w Książnicy Kopernikańskiej

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

To dobra okazja, by pomóc! Wszystkie zebrane książki trafią do bibliotek w szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy, świetlicach wiejskich i środowiskowych oraz w centrach aktywności lokalnej. Publikacje będą zbierane do 9 października.

Wielką zbiórkę książek organizuje Książnica Kopernikańska w Toruniu razem z Fundacją Zaczytani.org. Akcja potrwa w Toruniu do 9 października. Książki można dostarczać do siedziby głównej książnicy przy ul. Słowackiego 8. Przynosić można książki dla dzieci i młodzieży, literaturę piękną, literaturę gatunkową, literaturę faktu, a także biografie, autobiografie i wspomnienia. Zbiórka nie obejmuje z kolei czasopism, podręczników, słowników, encyklopedii, przewodników, atlasów, map, książek kucharskich, ogrodniczych i poradników.

Książki, przekazywane na zbiórkę, muszą być opublikowane po 2000 r. i wydane w języku polskim. Nie ma różnicy, czy są nowe czy używane, ale muszą być w dobrym stanie. Książki można zostawiać od poniedziałku do piątku od 9:00 do 19:00 (z przerwą od 13:00 do 13:30) oraz w soboty od 10:00 do 14:00.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *