Trwa Wojewódzki Konkurs Astronomiczny. Do wygrania cenne nagrody

Box2 Wiadomości Województwo box
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Urząd Marszałkowski zaprasza uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z regionu do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym. Do wygrania są nagrody rzeczowe o wartości nawet 1,5 tys. zł.

Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach. W każdej kategorii nagrodzeni zostaną uczniowie w dwóch grupach: szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Kategorie to:

  • praktyczne zespołowe (maksymalnie trzyosobowe) projekty badawcze obejmujące tematykę astronomiczną, w szczególności prace obserwacyjne i konstrukcyjne,
  • praktyczne indywidualne projekty badawcze obejmujące tematykę astronomiczną, w szczególności prace obserwacyjne i konstrukcyjne,
  • indywidualne projekty badawcze, w których tematyka astronomiczna przedstawiona jest w kontekście naukowym, historycznym, kulturowym, artystycznym bądź fotograficznym. 

Prace można nadsyłać do 19 listopada. Dla zwycięzców przygotowano nagrody rzeczowe o wartości 1,5 tys. zł za I miejsce, 1 tys. zł za II miejsce i 500 zł za III miejsce.

– Wśród miłośników obserwacji nieba jest wiele młodych osób, które pod okiem nauczycieli pasjonatów obserwują odległe układy gwiazd, podtrzymując astronomiczne tradycje naszego regionu. Zachęcam do rozwijania zainteresowań i udziału w konkursie – zaprasza marszałek województwa Piotr Całbecki.

Regulamin konkursu znaleźć można tutaj. Natomiast karta zgłoszeniowa dostępna jest tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *