Trwa zbiórka dla pacjentów szpitala zakaźnego w Toruniu

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Mieszkańcy Torunia, chętni do pomocy, na zbiórkę przekazywać mogą środki higieny osobistej, przedmioty użytkowe i niepsujące się pożywienie. Artykuły można dostarczać do 20 grudnia do baru “Qurcze pieczone” przy ul. Szosa Chełmińska.

Inicjatorami zbiórki, jak podaje Radio GRA Toruń, są Agencja Artystyczna TAMADA, Premium Leasing, Graffico, Kancelaria Prawno-Podatkowa FOCUS, MAT-BUD oraz Karczma Gęsia Szyja. Na zbiórkę można przekazywać środki higieny osobistej (np. mydła, dezodoranty, szampony), przedmioty użytkowe (np. kubki, szlafroki, kapcie) oraz niepsującą się żywność (np. wodę, soki, słodycze). Artykuły można przekazywać w godzinach 9.00-17.00 do baru “Qurcze pieczone” przy ul. Szosa Chełmińska 88 a/1. Wszystkie produkty zostaną dostarczone do Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Krasińskiego 4/4a w Toruniu.

Wielu pacjentów z COVID-19 w wyniku pogorszenia stanu zdrowia trafia do szpitala nagle. Często są to placówki oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od domu i najbliższych. Chorzy nie mają szansy na przygotowanie się do pobytu w szpitalu i zabrania ze sobą najpotrzebniejszych rzeczy, a z uwagi na zakaz odwiedzin lub kwarantannę, rodzina często nie może uzupełnić tych braków – mówią dla Radio GRA Toruń organizatorzy zbiórki.

Zbiórka ruszyła 7 grudnia i potrwa do 20 grudnia 2020 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *