Trwa zbiórka na mobilną świetlicę. Czym jest Uczuś?

Box2 Wiadomości
fot. ilustracyjne/Stowarzyszenie Wędka

Stowarzyszenie Wędka prowadzi zbiórkę fantów na licytację, z której środki zostaną przeznaczone na zakup Uczusia, czyli mobilnej świetlicy, która ułatwi dostęp do nauki dzieciom i młodzieży, która na co dzień może mieć z tym problem. Jak można wesprzeć zbiórkę?

Uczuś, to bus, w którym dzieci mogą spędzić czas w komfortowych warunkach, odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek i odpocząć, od zamknięcia w domach. Stowarzyszenie Wędka im. każdego Człowieka w Toruniu zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży, mającym utrudniony dostęp do nauki. Dzięki Uczusiowi może dotrzeć do tych, którzy mogą samodzielnie udać się do Stowarzyszenia. 

Obecnie prowadzona jest zbiórka fantów na licytację. Pieniądze, które uda się uzbierać, finalnie przeznaczone zostaną na zakup busa. Obecny Uczuś jest już leciwy, a czasy pandemii zmuszają do podjęcia nowych wyzwań. Dlatego nowy pojazd jest niezbędny, by Stowarzyszenie nadal mogło wspierać rozwój młodzieży.

Fanty licytować będzie można na Charytatywnej Gali Copernicana oraz na specjalnej grupie na Facebooku. Szczególnie zachęcani do zostania FantoDawcami są lokalni przedsiębiorcy, którzy pomagając Stowarzyszeniu z pewnością spotkają się z wdzięcznością. 

Wędka uruchomiła również dwie zbiórki: na swojej stronie internetowej oraz na portalu zrzutka.pl:

Na stronie internetowej Wędki można znaleźć również szczegółowe informacje na temat zbiórki, ale też o samej działalności Stowarzyszenia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *