Trwają konsultacje społeczne związane z toruńskimi placami zabaw

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Trwają konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mogą wypowiedzieć się na temat istniejących w Toruniu placów zabaw. Opinie torunian zbierane są przy pomocy ankiety internetowej oraz na spotkaniach między 4 a 24 września.

Najbliższe spotkanie w ramach konsultacji „Centralne place zabaw – sondujemy opinie” odbędzie się 12 września w godz. 16.00-18.00 w czytelni Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”.

– Chcemy poznać preferencje oraz potrzeby mieszkańców dotyczące placów zabaw na terenie naszego miasta – informują przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia. – Pytamy o place zabaw zlokalizowane przy blokach, o sposób korzystania z tych miejsc, o gotowość do wyprawiania się na dalej położone place zabaw – tzw. centralne place zabaw. Do tego celu posłużą nam wyniki ankiety internetowej oraz analiza wywiadów z użytkownikami placów zabaw i rozmów podczas dyżuru konsultacyjnego.

Ankiety internetowe dostępne są na stronie https://forms.gle/So1WmnsjRJfrhsL16. Swoje uwagi zgłaszać można także pod adresem e-mail konsultacje@um.torun.pl.

Obecnie w mieście funkcjonuje kilkadziesiąt w pełni wyposażonych placów dla dzieci. O miejsca zabaw dba nie tylko miasto, ale również spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty. Huśtawki, zjeżdżalnie oraz drabinki stawiane są również przy żłobkach, przedszkolach i szkołach.

Do najchętniej odwiedzanych miejsc należą:

  • Piernikowe Miasteczko na ul. Podmurnej 62, na którym znajdują się m.in.: fabryka piasku, wielofunkcyjny tor zabawowy, instrumenty muzyczne oraz wodny plac zabaw,
  • plac zabaw na Barbarce z dużym wielopiętrowym zamkiem, tyrolką oraz kompleksem trampolin,
  • place zabaw w parku na Bydgoskim Przedmieściu – kompleks zabawowy z bocianim gniazdem, huśtawkami i dużym domkiem ze zjazdem strażackim oraz zjeżdżalniami,
  • Muzyczny Plac Zabaw w Ogrodzie Muzyków, który wyposażony został w takie sprzęty jak Grand Marimba, Congas, Tembos, Tubullar Bells, Harmony czy Babel Drums – można na nich próbować swoich muzycznych sił, a także zaznajamiać najmłodszych z dźwiękami.

W przyszłym roku (lipiec 2020r.) do użytku oddany ma być wodny plac zabaw na terenie kompleksu basenów przy ul. Bażyńskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *