Trwają prace drogowe na ul. Ceramicznej, Szczęsnej i Ukośnej

Wiadomości
Fot. nadesłane

Mimo wysokiej temperatury trwa przebudowa ul. Ceramicznej. Drogowcy równolegle pracują na ul. Szczęsnej i Ukośnej. Prowadzone działania pochłoną ok. 5 mln zł. Wykonawcą robót jest firma PBDI S.A.

Pierwsze prace rozpoczęły się na ul. Ceramicznej. Tam wykonana została już kanalizacja deszczowa, teraz przyszła pora na modernizację samej drogi.

 – Z uwagi na konieczność zachowania dojazdów do posesji i  działających w tym rejonie firm, prace dla zminimalizowania utrudnień podzielone zostały na etapy – zaznacza Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD Toruń. – Obecnie na dwóch odcinkach ulicy ustawiane są krawężniki i wykonywana jest podbudowa jezdni. Równolegle prowadzone są prace na sąsiednich ulicach tj. Szczęsnej i Ukośnej.

Warto wiedzieć:

Prace na ul. Ukośnej prowadzone są na 185-metrowym odcinku. W ramach zadania przebudowana zostanie konstrukcja drogi i wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna jedni. Zaprojektowano również chodnik i drogę rowerową.

W ramach robót branżowych przewiduje się przebudowę oświetlenia drogowego,  kanalizacji deszczowej oraz usunięcie kolizji elektroenergetycznych. Ulica zyska nową zieleń oraz oznakowanie pionowe i poziome.

Z kolei na ul. Szczęsnej nowy wygląd zyska 110-metrowy odcinek drogi. W ramach zadania przewiduje się przebudowę konstrukcji drogi i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni. Powstaną nowe miejsca parkingowe i zjazdy do posesji. Ulica zyska też nowe lampy.

Przebudowa ulic: Ceramicznej, Ukośnej i Szczęsnej potrwa do końca maja 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *