Trwają prace na al. św. Jana Pawła II. “Pracujemy w okrojonym składzie, ale intensywnie” [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

W chwili obecnej trwa montaż smarownic, latarni, układanie chodników i prace przy sieci trakcyjnej. Częściowo gotowa jest już podbudowa bitumiczna i płyta podtorowa. Na okres kilku tygodni powstanie tymczasowy przystanek autobusowy w kierunku lewobrzeża.

Na odcinku od ul. Chopina do wysokości Wałów gen. Sikorskiego ułożone są już i pospawane szyny tramwajowe i rozjazdy. Obecnie trwa ich kotwienie. Gotowa jest także płyta podtorowa na wysokości ul. Słowackiego.

Na jezdni zachodniej, od ul. Kopernika do mostu drogowego, ułożyliśmy podbudowę bitumiczną. W tym miejscu, na okres dwóch – trzech tygodni, będzie zlokalizowany tymczasowy przystanek autobusowy w kierunku lewobrzeża – informuje Wojciech Kulpiński, kierownik budowy.

Podbudowa z kruszywa łamanego została wykonana na odcinku od ul. Chopina do ul. Mickiewicza. W zatoczce autobusowej od strony Bydgoskiego Przedmieścia wylano już asfalt. Od mostu do ul. Chopina powstają też chodniki i ścieżka rowerowa.

Na skrzyżowaniu ul. Chopina z al. św. Jana Pawła II trwa montaż smarownic, które zostaną zainstalowane przed każdym z łuków torowych. To właśnie dzięki temu będzie można uniknąć charakterystycznego pisku przy skręcaniu tramwaju.

Z powodu zagrożenia koronawirusem pracujemy w okrojonym składzie, ale intensywnie. Staramy się dotrzymać tempa robót tak, by w maju gotowy na przywrócenie ruchu tramwajowego był odcinek między ul. Chopina a ul. Wały gen. Sikorskiego – dodaje Wojciech Kulpiński.

Prace toczą się także na odcinku od ul. Chopina do ul. Słowackiego, gdzie już niedługo będzie układana masa bitumiczna. Przed nami także układanie betonu pod płytę podtorową na odcinku do skrzyżowania z ul. Kraszewskiego i Czerwoną Drogą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *