Trwają prace na budowie nowej linii tramwajowej na tzw. Jar [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu informuje, że w kilku punktach Torunia powstają nowe sieci podziemne, torowisko i układ drogowy. Wszystko ma związek z budową nowej linii tramwajowej, która połączy tzw. osiedle Jar z resztą miasta.

– Na ul. Watzenrodego, w rejonie skrzyżowania z Hubego, budowana jest kanalizacja deszczowa. W rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda prowadzone są prace związane z przygotowaniem podbudowy pod torowisko, a między ul. Hubego i Grasera powstaje betonowa podbudowa pod przyszłe zielone torowisko i spawane są już szyny. Z kolei w rejonie ul. Legionów ustawiane są studnie kablowe – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK Toruń. – W rejonie al. 700-lecia Torunia i Szosy Chełmińskiej trwają przygotowania do układania dolnych warstw masy bitumicznej oraz podbudowy pod płytę torową. Prowadzone są także roboty brukarskie.

Jednocześnie na ul. Długiej, od Szosy Chełmińskiej do Mohna, powstaje podbudowa nawierzchni torowej i drogowej. Rozpoczynają się także prace związane z ustawianiem obramowania przyszłego torowiska. Zarówno tu, jak i wzdłuż Szosy Chełmińskiej przebudowywane są sieci podziemne i wylewane są fundamenty pod słupy trakcyjne.

Materiał: MZK Toruń

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.