Trwają prace na terenie parku Glazja

Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Modernizacja parku Glazja przy ulicy Waryńskiego zbliża się do półmetka. Kolejnym gotowym elementem jest oświetlenie. Koniec prac, związanych z zagospodarowaniem terenów zielonych przy Jakubskim Przedmieściu zaplanowany jest na kwiecień 2020 roku.

Park Glazja rozciąga się na terenie ponad 5.5 hektarów. Rozpoczyna się przy pl. Pokoju Toruńskiego i ciągnie aż do skrzyżowania ul. Waryńskiego z ul. Antczaka. Prac modernizacyjnych podjęła się firma Hosta Group z Grębocina. Całkowity koszt inwestycji wyniesienie ponad 5 milionów złotych, z czego miasto zostało wsparte dofinansowaniem unijnym w wysokości ponad 3 milionów. Dotacja realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko i pokrywa 65% kosztów.

Na chwilę obecną gotowe są arterie komunikacyjne. Mieszkańcy mają do dyspozycji alejki chodnikowe i ścieżki spacerowe. Zainstalowano zestaw do work-outu i przygotowano miejsce pod siłownię plenerową. Najmłodsi mogą korzystać z placu zabaw. Już działa monitoring, a jeszcze w grudniu do użytku oddane zostanie oświetlenie.

W planach zagospodarowania parku Glazja jest dużo więcej elementów. Już na wiosnę mieszkańcy mogą spodziewać się rozbudowanej architektury rekreacyjnej i użytkowej. Chodzi m.in o ławki, leżanki, stojaki na rowery czy stoły szachowe. W trosce o zwierzęta przygotowane zostaną wybieg dla psów, budki dla ptaków i domki dla owadów. Park Glazja ozdobią liczne nasadzenia roślinne w postaci drzew, krzewów, bylin i trawników.

Koniec prac modernizacyjnych w parku Glazja planowy jest na kwiecień 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.