Trwają roboty na torach tramwajowych [WIDEO]

Box2 Wiadomości Wideo
fot. Łukasz Piecyk

Wciąż toczą się prace przy modernizacji trzech odcinków torowisk tramwajowych: w ciągu ul. Bydgoskiej, na Szosie Lubickiej od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego oraz na ul. Broniewskiego pomiędzy ul. Sienkiewicza i Reja.

Roboty na ul. Bydgoskiej, na odcinku od ul. Reja do ul. Sienkiewicza, planuje się zakończyć w grudniu tego roku. Obecnie trwa tam przebudowa kabli trakcyjnych, powstają fundamenty słupów trakcyjnych, wylewana jest betonowa płyta pod torowisko i układane są tory. Na peronie przy ul. Przybyszewskiego montowane są płyty prefabrykowane. Prace realizowane są także na odcinku od ul. Sienkiewicza do Chopina. Usuwane są tam kolizje z ciepłociągiem oraz gazociągiem. Zakończenie robót na tym etapie planowane jest w sierpniu przyszłego roku.

Wzdłuż ul. Broniewskiego ustawiono słupy trakcyjno-oświetleniowe, ułożono płyty torowe, oczyszczono i zabezpieczono powierzchnię szyn. Na odcinku od ul. Reja do Kochanowskiego trwa korytowanie pod przyszłe torowisko oraz przebudowa kolizji wodociągowej. Obecnie bliska ukończenia jest budowa kabli trakcyjnych. Modernizacja potrwa do grudnia tego roku.

Na Szosie Lubickiej od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego prowadzona jest rozbiórka toru północnego. Na odcinku od ul. Ślaskiego do pl. Sybiraków wykonano płyty betonowe, ułożono maty wibroizolacyjne i rozpoczęto montaż szyn. Równocześnie prowadzone są prace nad rekultywacją zieleni po stronie południowej od torowiska. Tutaj również planuje się zakończyć prace do końca roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *