Trzeci most. Magistrat szuka autora koncepcji

Box2
fot. Łukasz Piecyk

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji budowy III mostu drogowego wraz z drogami dojazdowymi. Most ma powstać na wysokości Szosy Okrężnej i Węzła Nieszawka.Przyszły wykonawca musi opracować trzy elementy: studium korytarzowe, kartę informacyjną przedsięwzięcia oraz koncepcję mostu. O planie budowy nowego mostu Prezydent Miasta Michał Zaleski, mówił już rok temu.

Zgodnie z planami zagospodarowania miasta są jeszcze w Toruniu dwie lokalizacje dla potrzeb budowy mostów przez Wisłę. Jedna z nich, nazywana popularnie „Waryńskiego”, jest w bliskim sąsiedztwie mostu kolejowego, a druga, „Zachodnia”, na przedłużeniu ul. Szosa Okrężna w kierunku Wisły. Ze względu na równomierność rozłożenia mostów w mieście, celową i właściwą w rozważaniach na najbliższy czas jest lokalizacja „Zachodnia”- mówił prezydent

Trasa zachodnia ma być połączona z węzłem Toruń Zachód (obecnie Nieszawka) na drodze ekspresowej S10 i drodze krajowej nr 15. Most będzie przedłużeniem Szosy Okrężnej w kierunku południowym, pomiędzy stacją paliw BP a terenami Fundacji Ducha.

Wykonawca będzie miał 15 miesięcy na sporządzenie dokumentów i zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 40 tys. zł. Wnioski składać można do 18 września 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *