W piątek ponad 40 nowych przypadków koronawirusa w kujawsko-pomorskim

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zachorowaniach na koronawirusa. Wśród nich mieszkańcy kujawsko-pomorskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące – czytamy w komunikacie.

(4/4) 75-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Łodzi, 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.

Wśród nich jest 16 osób z Torunia, 11 z Bydgoszczy, 3 z Włocławka, 3 z powiatu toruńskiego, 2 z powiatu nakielskiego, 1 z powiatu aleksandrowskiego, 1 z powiatu bydgoskiego, 1 z powiatu chełmińskiego oraz 1 z powiatu włocławskiego. 2 zakażone osoby z Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu pochodzą spoza województwa kujawsko-pomorskiego ( Tychy i Gorzów Wielkopolski). W przypadku jeszcze jednej osoby trwa ustalanie danych. Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim potwierdzonych zostało 199 przypadków zakażenia SARS-CoV-2 – informuje Adrian Mól, rzecznik wojewody.

W Polsce stwierdzono 3383 zakażeń. Nie żyje 71 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *