Trzy małe kocięta w worku na śmieci. Interwencja Eko patrolu

Box2
fot. Pixabay.com

Trzy małe kocięta w pojemniku na odpady. Toruński Eko patrol straży miejskiej pomógł w uratowaniu zwierzaków, które ktoś potraktował jak śmieci. Życie zawdzięczają czujności jednego z mieszkańców.

W poniedziałkowe popołudnie na terenie działek ROD Zacisze przy ul. Rudackiej w koszu na śmieci znalezione zostały trzy nowonarodzone kocięta – zawinięte workiem na śmieci i reklamówką. Do tragedii nie doszło dzięki czujności mieszkańca, który zaniepokoił się odgłosami dochodzącymi z pojemnika na odpady. Mężczyzna zaopiekował się znaleziskiem do czasu przyjazdu Eko patrolu. Zwierzęta potrzebowały jednak pilnej pomocy medycznej. Trafiły do toruńskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Ustaleniem tożsamości sprawcy zajmuje się teraz policja.

To jednak nie jedyna poniedziałkowa interwencja Eko patrolu. Nad ranem przy Szosie Bydgoskiej znaleziono rannego jelonka. Wypatrzył go jadący do pracy strażnik Eko patrolu, który natychmiast powiadomił kolegów. Ci zajęli się wystraszonym zwierzęciem i przekazali go do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Kobylarni.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *