Trzy osoby nie żyją. Do tragedii doszło na krętym odcinku “piętnastki” [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości
fot. OSP Kwieciszewo

Dziś w nocy, ok. godz. 1.46, doszło do tragicznego wypadku w Kwieciszewie (powiat mogileński) na drodze krajowej nr 15. W zderzeniu auta osobowego i ciężarówki zginęły trzy osoby.

“Dzisiaj nasz zastęp został zadysponowany do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na krętym odcinku DK15 przebiegającym przez naszą miejscowość. W wypadku poniosły śmierć trzy osoby z auta osobowego” – relacjonują strażacy z OSP Kwieciszewo.

W akcji ratowniczej oprócz OSP Kwieciszewo brały udział także zastępy strażaków z OSP Gębice i JRG Mogilno.

Samochód osobowy ok. godz. 1.40 zderzył się z ciężarówką w miejscowości Kwieciszewo (powiat mogileński) na drodze krajowej nr 15.

„W wyniku zdarzenia trzy ofiary śmiertelne z samochodu osobowego. Kierowca i pasażer z samochodu ciężarowego bez obrażeń” – czytamy w komunikacie straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło na łuku drogi krajowej nr 15.

– Według wstępnych ustaleń jadący od strony Strzelna pojazd osobowy marki Citroen C4 prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającą scanią – informuje Tomasz Bartecki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie. – W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosło trzech mężczyzn podróżujących “osobówką”. Byli to 20- i 40-letni mieszkańcy Kwidzyna oraz 38-latek z Gdańska. Kierujący Scanią 51-latek oraz jego 37-letni zmiennik nie odnieśli obrażeń. Droga na tym odcinku była zablokowana do godziny 7.15.

Na miejscu pracowały cztery zastępy straż pożarnej. Okoliczności i przyczyny tragedii pod nadzorem prokuratora wyjaśniają śledczy z mogileńskiej komendy policji.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *