TSŻ broni bonusa, Drwęca wygrywa

Box2 Sport Wiadomości
fot. Martyna Brzezińska

W ostatnią niedzielę toruńscy speedrowerzyści walczyli w meczach wyjazdowych zaległej 2. kolejki CS Superligi w Częstochowie i Poczesnej. Zawodnicy TSŻ-u Schoenberger Toruń obronili punkt bonusowy, zaś Drwęca Kaszczorek wygrała swój mecz.

TSŻ Schoenberger Toruń udał się pod Jasną Górę osłabiony brakiem Remigiusza Burchardta i Łukasza Marchlewskiego. Torunianie długo nie pozwalali uciec gospodarzom, którzy występowali w najmocniejszym zestawieniu. Ostatecznie Anioły przegrały 71:81, ale zdołano obronić punkt bonusowy. W szeregach zespołu z Grodu Kopernika najwięcej punktów zdobył Jakub Kościecha (15).

REKLAMA

Na torze w Poczesnej Drwęca zmierzyła się z miejscową PKS Victorią. Losy meczu ważyły się do samego końca, mimo, że “Wodnicy” od drugiego biegu do samego końca byli na prowadzeniu. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 81:77 dla Drwęcy Kaszczorek, która tym samym wywalczyła również punkt bonusowy. Najskuteczniejszymi zawodnikiem turkusowo-bordowych byli Borys Wojciechowski (17+1), Bartosz Fryckowski (16+1) i Szymon Rząd (15+1).

Po niedzielnych spotkaniach TSŻ Schoenberger zajmuje trzecie miejsce w dywizji “A”. Drwęca Kaszczorek jest druga w dywizji “B”, lecz ma tyle samo dużych punktów co prowadzący ULKS Mustang Żołędowo. W najbliższą niedzielę toruńskie drużyny czekają kolejne spotkania wyjazdowe. TSŻ Schoenberger uda się do Świętochłowic, natomiast Drwęca do Ostrowa Wielkopolskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *