TSŻ broni bonusa, Drwęca wygrywa

Box2 Sport Wiadomości
fot. Martyna Brzezińska

W ostatnią niedzielę toruńscy speedrowerzyści walczyli w meczach wyjazdowych zaległej 2. kolejki CS Superligi w Częstochowie i Poczesnej. Zawodnicy TSŻ-u Schoenberger Toruń obronili punkt bonusowy, zaś Drwęca Kaszczorek wygrała swój mecz.

TSŻ Schoenberger Toruń udał się pod Jasną Górę osłabiony brakiem Remigiusza Burchardta i Łukasza Marchlewskiego. Torunianie długo nie pozwalali uciec gospodarzom, którzy występowali w najmocniejszym zestawieniu. Ostatecznie Anioły przegrały 71:81, ale zdołano obronić punkt bonusowy. W szeregach zespołu z Grodu Kopernika najwięcej punktów zdobył Jakub Kościecha (15).

REKLAMA

Na torze w Poczesnej Drwęca zmierzyła się z miejscową PKS Victorią. Losy meczu ważyły się do samego końca, mimo, że “Wodnicy” od drugiego biegu do samego końca byli na prowadzeniu. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 81:77 dla Drwęcy Kaszczorek, która tym samym wywalczyła również punkt bonusowy. Najskuteczniejszymi zawodnikiem turkusowo-bordowych byli Borys Wojciechowski (17+1), Bartosz Fryckowski (16+1) i Szymon Rząd (15+1).

Po niedzielnych spotkaniach TSŻ Schoenberger zajmuje trzecie miejsce w dywizji “A”. Drwęca Kaszczorek jest druga w dywizji “B”, lecz ma tyle samo dużych punktów co prowadzący ULKS Mustang Żołędowo. W najbliższą niedzielę toruńskie drużyny czekają kolejne spotkania wyjazdowe. TSŻ Schoenberger uda się do Świętochłowic, natomiast Drwęca do Ostrowa Wielkopolskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *